Pia Vrečko tretji najboljši rezultat na izbirnem krogu 25. SAO

V ponedeljek, 22. 1. 2018 so bili znani rezultati izbirnega kroga 25. sanktpeterburške astronomske olimpijade, na katero se je uvrstila naša učenka Pia Vrečko iz 8. a.  Za izbirni krog je morala rešiti 5. zahtevnih nalog iz astronomije, ki jih je zelo uspešno rešila, saj je od 40 možnih točk dosegla 38 točk in po točkah imela tretji najboljši rezultat med vsemi 636 tekmovalci, ki so se uvrstili do tega izbirnega kroga. Za nadaljnje tekmovanje je bilo treba zbrati vsaj 20 točk, tako da gre naprej 527 učencev.

Med petimi slovenskimi osmošolci, ki so se uvrstili na SAO (sanktpeterburško astronomsko olimpijado), je Pia Vrečko dosegla drugi najboljši rezultat.

Uradni rezultati tekmovanja

Iskrene čestitke Piji Vrečko za res odličen rezultat iz tega tekmovanja, ki ga na naši šoli do sedaj še nismo imeli.

Deli z ostalimi ...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneShare on Google+
(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)