Promet in prometna varnost

PROMET IN PROMETNA VARNOST

V teh dneh nas v naši šoli v okviru dneva dejavnosti razveseljuje obisk policista, ki učencem predstavi pravila pravilnega obnašanja v prometu.

Za skrb vseh prvošolčkovih varnih korakov na poti v in iz šole, pa je poskrbel tudi kuža Pazi s svojim igrivim obiskom.

Učence 1. A in 1. B razreda so  z obiskom presenetili celo trije policisti. Odlično so jim znali predstaviti skrb za njihovo varnost, pomen dobre vidljivosti, odsevnih trakov, rutic, jopičev, varnostnih pasov v avtih, avtobusih, varnih avto sedežih, o čeladah, ki jih pri kolesarjenju nujno morajo uporabljati celo do osemnajstega leta,  varnem prečkanju prehoda za pešce  ter še in še. Odgovarjali so na vprašanja učencev in jih pospremili na varen sprehod v okolici naše šole. Prometni dan smo popestrili še z raznimi delavnicami v razredu.

V naslednjih dneh bodo podobno doživetje doživeli še učenci ostalih prvih razredov.

Zapisala, Marjetka Benedik

Deli z ostalimi ...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneShare on Google+
(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost